Opisane co się da

Meble loft idealnie pasujące do industrialnych wnętrz

Lis
11

W czasie aranżowania wnętrz z całą pewnością należy zatroszczyć się, aby zarówno wykorzystana kolorystyka, jak design mebli czy akcesoria pasowały do założonej koncepcji i tym samym pozwalały uzyskać spójną aranżację. Czym charakteryzują się meble loft i w jakich pomieszczeniach będą prezentowały się odpowiednio?

Industrialne mieszkanie

Styl przemysłowy w aranżacji wnętrz cieszy się w ostatnim czasie niemałą popularnością. Tego rodzaju wystrój ma bezsprzecznie swoje reprezentatywne cechy. Jakie? W tego rodzaju pomieszczeniach dominują w głównej mierze surowe materiały. Odsłonięty beton, detale konstrukcyjne czy odkryte cegły to z całą pewnością w tego typu aranżach nie materiały, które należy zakamuflować, ale swego rodzaju zdobienie oraz miara stylu. W pomieszczeniach industrialnych jest oprócz tego przestronnie, a otwarte przestrzenie na dodatek podkreślają charakter aranżacji. W takich wnętrzach dekoracyjne klasyczne meble wyglądałyby co bynajmniej mało spójnie, wobec tego warto zadbać o dopasowanie poszczególnych detalów aranżacji oraz uzupełnić ją adekwatnie dobranymi meblami. Dzięki temu uzyskamy bardziej harmonijny efekt.

Meble loft

Meble loft cechują się prostą konstrukcją oraz nieraz wykonywane są z drzewa połączonego z metalem. Stalowa konstrukcja dla regału, łóżka lub szafy gwarantuje niezawodność, a równolegle do perfekcji komponuje się z aranżacją pełnego wnętrza mieszkania. Szczegółów drewnianych raczej się nie maluje – w pomieszczeniach industrialnych bajecznie wygląda surowe drewno z wyraźnym rysunkiem słoi. Nie bez znaczenia zostaje też sam projekt. W wypadku mebli loft zdecydowanie rozsądniej jest postawić na prostotę – elementy dekoracyjne mogą zaburzać integralność aranży. Warto wiedzieć, iż meble loft niektórzy decydują się wykonać samodzielnie wykorzystując w tym celu chociażby palety euro. Pośród propozycji producentów wyposażenia wnętrz mieszkalnych nie brakuje niemniej jednak interesujących projektów, które z pewnością przypadną do gustu wielbicielom stylu industrialnego. Pozwala to zaadaptować zarówno meble, jak i samą aranżację do indywidualnych preferencji mieszkańców.

Comments

Comments are closed.